WW1FT13R7
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
WW1FT13R7
Descripción:
RES 13.7 OHM 1% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 13.7 Ohms
Series WW
Power (Watts) 1W