WW2AFT10K0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
WW2AFT10K0
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 10K OHM 1% 2.5W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.550" L (3.96mm x 13.97mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series WW
Power (Watts) 2.5W