X60008BIS8-25
Renesas Electronics America Inc
Producto No:
X60008BIS8-25
Paquete:
8-SOIC
Descripción:
IC VREF SERIES 0.02% 8SO
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 30µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.02%
Current - Output 10 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 800nA
Temperature Coefficient 3ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series FGA™
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Renesas Electronics America Inc
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tube
Voltage - Input 4.5V ~ 6.5V