Schneider Electric
Producto No:
XB4BP31GEX
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
HAZ LOC - PB GREEN W/BOOT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$119.472
$119.472
10
$105.4177
$1054.177
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Round, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 550mA (DC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | 5,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | Harmony XB4 |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | Off-On |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Schneider Electric |
| Features | - |
| Package | Box |
| Color - Actuator/Cap | Green |