Schneider Electric
Producto No:
XB6AW3B1B
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
PUSHBUTTON 240VAC 1.5AMP XB6 +OP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$46.075
$46.075
10
$41.93015
$419.3015
25
$39.97942
$999.4855
50
$37.29795
$1864.8975
100
$35.83533
$3583.533
250
$33.397516
$8349.379
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC), 220mA (DC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 12 ~ 24 VDC |
| Series | Harmony XB6 |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | Off-Mom |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Electrical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mfr | Schneider Electric |
| Features | - |
| Package | Box |
| Color - Actuator/Cap | Green |