Schneider Electric
Producto No:
XB6ECW4B1P
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
ILLUMINATED MONOLITHIC PUSH BUTT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$18.8195
$18.8195
10
$17.47525
$174.7525
25
$15.68336
$392.084
50
$15.23515
$761.7575
100
$13.44269
$1344.269
250
$12.546536
$3136.634
500
$12.277705
$6138.8525
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Square, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 1.5A (AC), 1A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 24 VDC |
| Series | Harmony XB6E |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Schneider Electric |
| Features | - |
| Package | Box |
| Color - Actuator/Cap | Red |