Schneider Electric
Producto No:
XB7NH35
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
PUSH BUTTON, HARMONY XB7, GREEN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$41.9805
$41.9805
10
$39.50765
$395.0765
25
$38.27322
$956.8305
50
$35.80398
$1790.199
100
$33.82855
$3382.855
250
$32.840892
$8210.223
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 600mA (AC), 220mA (DC) |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | 300,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | Harmony XB7 |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-Off, Off-On |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Electrical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mfr | Schneider Electric |
| Features | - |
| Package | Box |
| Color - Actuator/Cap | Green |