XC9136E31CDR-G
Torex Semiconductor Ltd
Producto No:
XC9136E31CDR-G
Descripción:
1A DRIVER TRANSISTOR BUILT-IN ST
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 500mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 0.65V
Package / Case 10-PowerUDFN
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.1V