Schneider Electric
Producto No:
XCKJ10513D
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LIMIT SWITCH, LIMIT SWITCHES XC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$128.06
$128.06
10
$120.745
$1207.45
25
$113.42734
$2835.6835
50
$106.1093
$5305.465
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Connector |
| Actuator Type | Side Rotary, Roller |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC), 270mA (DC) |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 30,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | XCKJ |
| Voltage Rating - DC | 50 V |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Operating Force | - |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 50 V |
| Electrical Life | 5,000,000 Cycles |
| Mfr | Schneider Electric |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Differential Travel | - |