Schneider Electric
Producto No:
XCMD2110C12
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LMT SWITCH 240VAC 1.5A METAL XCM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$85.386
$85.386
10
$74.70895
$747.0895
25
$68.305
$1707.625
50
$64.03608
$3201.804
100
$60.834295
$6083.4295
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Termination Style | Connector |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC), 220mA (DC) |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | XC |
| Voltage Rating - DC | 50 V |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Operating Force | - |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 50 V |
| Electrical Life | 5,000,000 Cycles |
| Mfr | Schneider Electric |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Differential Travel | - |