Schneider Electric
Producto No:
XCMD2111L1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LMT SWITCH 240VAC 1.5A METAL XCM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$64.79
$64.79
10
$56.6903
$566.903
25
$51.83086
$1295.7715
50
$48.59136
$2429.568
100
$46.16183
$4616.183
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Termination Style | Cable Leads |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 1.5A (AC), 100mA (DC) |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | XC |
| Voltage Rating - DC | 250 V |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Operating Force | - |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 240 V |
| Electrical Life | 5,000,000 Cycles |
| Mfr | Schneider Electric |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Differential Travel | - |