Schneider Electric
Producto No:
XCSM3902L5
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SAFETY LIMIT SWITCH, TELEMECANIQ
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$167.1905
$167.1905
5
$164.8345
$824.1725
10
$155.4162
$1554.162
25
$145.99676
$3649.919
50
$134.22265
$6711.1325
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP66/IP67/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Termination Style | Cable Leads |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 1.5A (AC), 100mA (DC) |
| Circuit | 3PST-2NC/1NO |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | XCSM |
| Voltage Rating - DC | 250 V |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Operating Force | - |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 240 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Schneider Electric |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Differential Travel | - |