Schneider Electric
Producto No:
XCSRC10M12
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
PREVENTA RFID SAFETY SWITCH, TEL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Must Release | 35mm |
| Must Operate | 10mm |
| Holding Force | - |
| Ingress Protection | IP65/IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Termination Style | Connector (M12) |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Non-Contact |
| Current Rating (Amps) | 60mA (DC) |
| Approval Agency | CSA, E2, EAC, Ecolab, FCC, IC, RCM, TUV |
| Circuit | - |
| Conduit Thread Size | - |
| Product Status | Active |
| Series | XCSRC |
| Type | RFID |
| Voltage - Supply | - |
| Mfr | Schneider Electric |
| Features | - |
| Package | Box |