Schneider Electric
Producto No:
XMLR025G2N06
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
PRSSW25BAR24V2NPN1/4NPTDSP1/4NPT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Pressure | 29.01 ~ 362.59PSI (200 ~ 2500kPa) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Applications | Industrial Automation |
| Termination Style | M12, 4 Pin |
| Output Type | NPN- NC/NO |
| Port Size | Female - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Port Style | Threaded |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | - |
| Supplier Device Package | - |
| Series | XM |
| Accuracy | ±1% |
| Package / Case | Module Box with Display |
| Voltage - Supply | 17V ~ 33V |
| Output | - |
| Mfr | Schneider Electric |
| Features | - |
| Package | Box |
| Maximum Pressure | 1450.38PSI (10000kPa) |