Schneider Electric
Producto No:
XMLR2D5G1N25
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
PRSSW2,5BAR24V4-20MA1NPNDSPG1/4A
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Pressure | 2.9 ~ 36.26PSI (20 ~ 250kPa) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Applications | Industrial Automation |
| Termination Style | M12, 4 Pin |
| Output Type | Analog Current |
| Port Size | Female - 1/4" (6.35mm) G |
| Port Style | Threaded |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | - |
| Supplier Device Package | - |
| Series | XM |
| Accuracy | ±1% |
| Package / Case | Module Box with Display |
| Voltage - Supply | 17V ~ 33V |
| Output | 4 ~ 20 mA |
| Mfr | Schneider Electric |
| Features | - |
| Package | Box |
| Maximum Pressure | 174.05PSI (1200kPa) |