XPC823VR75B2T
NXP USA Inc.
Producto No:
XPC823VR75B2T
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
256-PBGA (23x23)
Descripción:
IC MPU MPC8XX 75MHZ 256BGA
Guía del usuario
Display & Interface Controllers LCD, Video
Core Processor PowerPC
Speed 75MHz
Operating Temperature 0°C ~ 95°C (TA)
Security Features -
USB USB 1.x (1)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 256-PBGA (23x23)
Series MPC8xx
Package / Case 256-BBGA
Additional Interfaces I²C, SMC, SCC, SPI, UART
Ethernet 10Mbps (1)
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DRAM
Voltage - I/O 3.3V