MaxLinear, Inc.
Producto No:
XR79103EVB
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EVAL BOARD XR79103
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 3A |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 800kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | Adj down to 0.6V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | MaxLinear, Inc. |
| Utilized IC / Part | XR79103 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 4.5V ~ 22V |
| Base Product Number | XR79103 |