ZEPTOSMDC0011F
Littelfuse Inc.
Producto No:
ZEPTOSMDC0011F
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 11MA 13VDC 0201
En stock : 14970
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Voltage - Max 13V
Current - Hold (Ih) (Max) 11 mA
Approval Agency -
Current - Max 82 mA
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.018" W (0.60mm x 0.45mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 290 Ohms
Series POLYSWITCH® zeptoSMDC
Type Polymeric
Package / Case 2-SMD
Thickness (Max) 0.016" (0.40mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 10 Ohms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 80 mA