ZL2008ALBFT
Renesas Electronics America Inc
Producto No:
ZL2008ALBFT
Paquete:
36-QFN (6x6)
Descripción:
IC REG CTRLR BUCK PMBUS 36QFN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Serial Interfaces I²C, PMBus, SMBus
Output Type Transistor Driver
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Clock Sync Yes
Supplier Device Package 36-QFN (6x6)
Number of Outputs 1
Duty Cycle (Max) 95%
Function Step-Down
Control Features Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start
Series -
Output Phases 1
Package / Case 36-VFQFN Exposed Pad
Frequency - Switching 200kHz ~ 1.4MHz
Mfr Renesas Electronics America Inc
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V