Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
ZV10D10D01
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Position | 0.465" (11.8mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Release Force | 4.000gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | ZV |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 25gf |
| Overtravel | 0.055" (1.4mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.272" (6.9mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ZV10 |
| Differential Travel | 0.045" (1.1mm) |