SCHURTER Inc.
Prodotto No:
0033.4561
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SWITCH SELECT 2POS SERIES 6.3A
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 2 |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.70mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 6.3A (AC) |
| Approval Agency | CSA, SEMKO, UR |
| Depth Behind Flange | 23.50mm |
| Circuit | Series, Parallel Connections |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mechanical Life | 300 Cycles |
| Product Status | Obsolete |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | SWA |
| Type | Line Voltage Selector |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | - |
| Package | Bulk |