SCHURTER Inc.
Prodotto No:
0034.2520.PT
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
FUSE CERM 2.5A 250VAC 125VDC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Melting I²t | 10.9 |
| Response Time | Medium Blow |
| Color | - |
| Approval Agency | - |
| Current Rating (Amps) | 2.5 A |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.228" Dia x 0.835" L (5.80mm x 21.20mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Series | FSM 5x20 |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Package / Case | 5mm x 20mm (Axial) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Package | Bulk |