SCHURTER Inc.
Prodotto No:
0034.3993.PT
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 56 |
| Response Time | Slow Blow |
| Color | - |
| Approval Agency | CSA, UL |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.228" Dia x 0.835" L (5.80mm x 21.20mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Series | FSD 5x20 |
| Package / Case | 5mm x 20mm (Axial) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Package | Bulk |