Essentra Components
Prodotto No:
010256B012
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
BINDER SLOTTED SCREW 2-56 THRE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Length - Below Head | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Head Diameter | 0.176" (4.47mm) |
| Drive Type | Slotted |
| Material | Nylon |
| Thread Size | #2-56 |
| Product Status | Active |
| Series | MicroPlastics |
| Length - Overall | 0.218" (5.54mm) |
| Type | Machine Screw |
| Head Height | 0.093" (2.36mm) |
| Mfr | Essentra Components |
| Screw Head Type | Binding Head |
| Plating | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |