Essentra Components
Prodotto No:
010440P028PC
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
PAN SLOTTED SCREW 4-40 THREAD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Length - Below Head | 0.281" (7.14mm) |
| Head Diameter | 0.212" (5.39mm) |
| Drive Type | Slotted |
| Material | Polycarbonate |
| Thread Size | #4-40 |
| Product Status | Active |
| Series | MicroPlastics |
| Length - Overall | 0.407" (10.34mm) |
| Type | Machine Screw |
| Head Height | 0.126" (3.20mm) |
| Mfr | Essentra Components |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Plating | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |