Essentra Components
Prodotto No:
010440S068
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SET SCREW SLOTTED HEAD 4-40 T
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Length - Below Head | 0.688" (17.46mm) |
| Head Diameter | 0.075" (1.91mm) |
| Drive Type | Slotted |
| Material | Nylon |
| Thread Size | #4-40 |
| Product Status | Active |
| Series | MicroPlastics |
| Type | - |
| Head Height | 0.045" (1.14mm) |
| Mfr | Essentra Components |
| Screw Head Type | Cheese Head |
| Plating | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |