Essentra Components
Prodotto No:
010632CD056
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
BINDER COMBINATION SCREW 6-32
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Length - Below Head | 0.563" (14.29mm) |
| Head Diameter | 0.283" (7.18mm) |
| Drive Type | Combination |
| Material | Nylon |
| Thread Size | #6-32 |
| Product Status | Active |
| Series | MicroPlastics |
| Type | Machine Screw |
| Head Height | 0.188" (4.78mm) |
| Mfr | Essentra Components |
| Screw Head Type | Binding Head |
| Plating | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 010632CD |