Essentra Components
Prodotto No:
011032P100PC
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
PAN SLOTTED SCREW 10-32 THREAD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Length - Below Head | 1.000" (25.40mm) 1" |
| Head Diameter | 0.365" (9.27mm) |
| Drive Type | Slotted |
| Material | Polycarbonate |
| Thread Size | #10-32 |
| Product Status | Active |
| Series | MicroPlastics |
| Length - Overall | 1.209" (30.71mm) |
| Type | Machine Screw |
| Head Height | 0.209" (5.31mm) |
| Mfr | Essentra Components |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Plating | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |