Sensata Technologies
Prodotto No:
011JG180A-155Y
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
THERMOSTAT 82DEG C SPST-NC CYL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Current Rating - DC | 3A (32V) |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Tolerance | ±5°F (±2.8°C) |
| Circuit | SPST-NC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Switching Temperature | 180°F (82°C) |
| Switching Cycles | 100K |
| Series | 5011 |
| Reset Temperature | 155°F (68°C) |
| Package / Case | Cylinder with Mounting Flange |
| Mfr | Sensata Technologies |
| Package | Box |
| Current Rating - AC | 3A (120V), 2A (120V) |
| Base Product Number | 011JG180 |