Essentra Components
Prodotto No:
012528CD100
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
BINDER COMBINATION SCREW 1/4-28
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Length - Below Head | 1.000" (25.40mm) 1" |
| Head Diameter | 0.511" (12.99mm) |
| Drive Type | Combination |
| Material | Nylon |
| Thread Size | 1/4"-28 |
| Product Status | Active |
| Series | MicroPlastics |
| Length - Overall | 1.317" (33.45mm) |
| Type | Machine Screw |
| Head Height | 0.317" (8.05mm) |
| Mfr | Essentra Components |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Plating | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 012528CD |