Essentra Components
Prodotto No:
012528R100
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
ROUND SLOTTED SCREW 1/4-28 THRE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Length - Below Head | 1.000" (25.40mm) 1" |
| Head Diameter | 0.458" (11.62mm) |
| Drive Type | Slotted |
| Material | Nylon |
| Thread Size | 1/4"-28 |
| Product Status | Active |
| Series | MicroPlastics |
| Length - Overall | 1.335" (33.91mm) |
| Type | Machine Screw |
| Head Height | 0.335" (8.51mm) |
| Mfr | Essentra Components |
| Screw Head Type | Round Head |
| Plating | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |