Preci-Dip
Prodotto No:
01412-87-2110
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
PIN RECEPTACLE CONNECTOR 0.014"
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.19
$0.19
10
$0.1634
$1.634
25
$0.14516
$3.629
50
$0.13547
$6.7735
100
$0.12578
$12.578
250
$0.111226
$27.8065
500
$0.106381
$53.1905
1000
$0.087048
$87.048
2500
$0.07979
$199.475
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insertion Force | 0.80N |
| Tail Type | No Tail |
| Operating Temperature | - |
| Pin Hole Diameter | 0.038" (0.97mm) |
| Socket Depth | 0.124" (3.15mm) |
| Tail Diameter | 0.038" (0.97mm) |
| Accepts Pin Diameter | - |
| Contact Finish Thickness | 5.00µin (0.127µm) |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Solder |
| Product Status | Active |
| Series | 1412 |
| Mounting Hole Diameter | - |
| Length - Overall | 0.136" (3.45mm) |
| Flange Diameter | 0.055" (1.40mm) |
| Mfr | Preci-Dip |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Board Thickness | - |
| Accepts Square Pin Size | - |