Casa / Fixed Inductors / 016008C-24NXJRW
minImg
016008C-24NXJRW
Coilcraft
Prodotto No:
016008C-24NXJRW
Descrizione:
FIXED INDUCTOR 0.024UH SMD
In magazzino : 19882
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 28 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.019" L x 0.011" W (0.47mm x 0.28mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.55Ohm Max
Inductance 24 nH
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.8GHz