Casa / Fixed Inductors / 016008C-3N6XJRW
minImg
016008C-3N6XJRW
Coilcraft
Prodotto No:
016008C-3N6XJRW
Descrizione:
FIXED INDUCTOR 0.0036UH SMD
In magazzino : 12713
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 31 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 245 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.019" L x 0.011" W (0.47mm x 0.28mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 3.6 nH
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 12GHz