Casa / Fixed Inductors / 016008C-8N8XJRW
minImg
016008C-8N8XJRW
Coilcraft
Prodotto No:
016008C-8N8XJRW
Descrizione:
FIXED INDUCTOR 0.0088UH SMD
In magazzino : 14486
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 30 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 145 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.019" L x 0.011" W (0.47mm x 0.28mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Inductance 8.8 nH
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.8GHz