0201DS-8N2XJEW
Coilcraft
Prodotto No:
0201DS-8N2XJEW
Descrizione:
RF INDUCTOR, CERAMIC CORE, 5/10%
In magazzino : 6121
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 37 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Current Rating (Amps) 340 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 8.2 nH
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 6.4GHz