Essentra Components
Prodotto No:
020256A009
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
82 SLOTTED CSK SCREW 2-56 THR
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Length - Below Head | 0.043" (1.09mm) |
| Head Diameter | 0.159" (4.05mm) |
| Drive Type | Slotted |
| Material | Nylon |
| Thread Size | #2-56 |
| Product Status | Active |
| Series | MicroPlastics |
| Length - Overall | 0.094" (2.38mm) 3/32" |
| Type | Machine Screw |
| Head Height | 0.051" (1.30mm) |
| Mfr | Essentra Components |
| Screw Head Type | Flat Head |
| Plating | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |