031-220N-75-12G
Amphenol RF
Prodotto No:
031-220N-75-12G
Produttore:
Amphenol RF
Descrizione:
ADAPTER BNC JACK-JACK 75OHM
In magazzino : 103
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Beryllium Copper
Ingress Protection -
Mating Cycles 500
Conversion Type Same Series
Center Gender Female to Female
Product Status Active
Convert To (Adapter End) BNC HD Jack, Female Socket
Includes -
Mfr Amphenol RF
Style Straight
Features -
Convert From (Adapter End) BNC Jack, Female Socket
Operating Temperature -65°C ~ 165°C
Insertion Loss -
Mounting Type Panel Mount
Fastening Type Bayonet Lock, Bayonet Lock
Adapter Type Jack to Jack
Mounting Feature Bulkhead
Series -
Body Material Brass
Package Bulk
Body Finish Nickel
Impedance 75Ohm
Frequency - Max 12 GHz