Molex
Prodotto No:
0347290161
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN RCPT HSG 16POS 2.54MM
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.159
$1.159
10
$0.9557
$9.557
80
$0.796224
$63.69792
1200
$0.636956
$764.3472
2400
$0.577239
$1385.3736
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 16 |
| Color | Gray |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Series | Stac64 34729 |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Features | Polarizing Key |
| Package | Tray |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 034729 |