03510SS-12M-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
03510SS-12M-AA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 4.2 CFM (0.118m³/min)
Noise 22.4dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.050A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6 ~ 13.2VDC
RPM 8000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 10.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.160 in H2O (39.8 Pa)
Bearing Type Sleeve
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 35mm L x 35mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 30000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 03510SS
Power (Watts) 600 mW