04-SWP1250-10
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
04-SWP1250-10
Descrizione:
SPIRAL WRAP 0.061" X 10' BLACK
Guida per l'utente
Operating Temperature -76°C ~ 190°C
Color Black
Material Polyethylene (PE)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Slit Harness
Series -
Type Spiral Wrap
Length 10.00' (3.05m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.061" (1.55mm)
Mfr NTE Electronics, Inc
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Outside, Non-Expanded 0.125" (3.18mm)
Features -
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.032" (0.81mm)