04010SA-12M-AL-D0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04010SA-12M-AL-D0
Descrizione:
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 5.6 CFM (0.157m³/min)
Noise 24.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.050A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.2 ~ 13.8VDC
RPM 6500 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Width 10.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.150 in H2O (37.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 04010SA
Power (Watts) 600 mW