04015KA-12N-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04015KA-12N-AA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow -
Noise 34.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.085A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 10.2 ~ 13.8VDC
RPM 8000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features -
Width 15.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.250 in H2O (62.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight 0.044 lb (19.96 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Plastic
Series 04015KA
Power (Watts) 1.02 W