04015KA-24N-AL-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04015KA-24N-AL-00
Descrizione:
FAN AXIAL 40X15MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 8.1 CFM (0.227m³/min)
Noise 34.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.062A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 22 ~ 25.2VDC
RPM 8000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Locked Rotor Sensor
Width 15.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.250 in H2O (62.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H