04015SS-12M-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04015SS-12M-AA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE
In magazzino : 167
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 6.4 CFM (0.179m³/min)
Noise 29.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.050A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6 ~ 13.8VDC
RPM 7300 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Aluminum
Features Auto Restart
Width 15.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.210 in H2O (52.3 Pa)
Bearing Type Sleeve
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 04015SS
Power (Watts) 600 mW