04015SS-12N-AT-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04015SS-12N-AT-00
Descrizione:
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE
In magazzino : 1076
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 7.4 CFM (0.207m³/min)
Noise 32.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.060A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6 ~ 13.8VDC
RPM 8300 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Speed Sensor (Tach)
Width 15.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 0.270 in H2O (67.3 Pa)
Bearing Type Sleeve
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight 0.051 lb (23.13 g)
Material - Blade Plastic
Series 04015SS
Power (Watts) 720 mW