04015SS-24L-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04015SS-24L-AA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 40X15MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 5.7 CFM (0.160m³/min)
Noise 26.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.030A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 10 ~ 27.6VDC
RPM 6300 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Aluminum
Features Auto Restart
Width 15.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.160 in H2O (39.8 Pa)
Bearing Type Sleeve
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 04015SS
Power (Watts) 600 mW