04015SS-24M-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04015SS-24M-AA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 40X15MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 6.4 CFM (0.179m³/min)
Noise 29.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.040A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 10 ~ 25.2VDC
RPM 7300 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Aluminum
Features Auto Restart
Width 15.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.210 in H2O (52.3 Pa)
Bearing Type Sleeve
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series 04015SS
Power (Watts) 960 mW