04020VA-12K-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04020VA-12K-AA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
In magazzino : 141
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Not For New Designs
Voltage Range 7 ~ 13.2VDC
RPM -
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features -
Width 20.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight 0.088 lb (39.92 g)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C