04020VA-12Q-CA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
04020VA-12Q-CA-00
Descrizione:
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
In magazzino : 3130
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 12.4 CFM (0.347m³/min)
Noise 42.0dB
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.130A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 9 ~ 13.2VDC
RPM 11000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 20.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.570 in H2O (142.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight 0.088 lb (39.92 g)
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 04020VA
Power (Watts) 1.56 W